Turban do włosów – czemu warto go mieć?

Przy wyborze akcesoriów do włosów kierujesz się kryterium uniwersalności? Turban do włosów powinien przypaść Ci do gustu – wykorzystasz go na niejeden sposób! Czas, byś poznała najbardziej i najmniej typowe zastosowania turbanów z jedwabiu!

Turban do włosów jako gwarancja ładnej fryzury po wstaniu

W nocy fryzura traci znaczną część definicji osiągniętej za sprawą stylizacji. Wynika to z przygniatania włosów poduszką, ramionami i głową – i to w całym szeregu pozycji (szczególnie w przypadku wiecznie wiercących się osobników). Pasma przygniatane w ten sposób powodują delikatne naciąganie pasm u nasady, skutkujące widocznym spłaszczeniem fryzury tuż po przebudzeniu.

Sytuacji nie ratuje nawet wiązanie włosów. W momencie, w którym warkocz czy kucyk znajdą się pod naciskiem ramienia lub karku, delikatnemu naciągnięciu ulegnie praktycznie cały splot.

I Ty ratujesz się nieraz po przebudzeniu gorącym powietrzem, lakierem lub suchym szamponem? Turban pomoże oszczędzić Ci włosy… i czas. Wystarczy, że ułożysz pasma na czubku głowy, pozostawiając luz u nasady. Wystarczy zebrać włosy dłonią w jednym miejscu i dołożyć resztę pasm drugą, wolną dłonią. Ta metoda przypadnie do gustu osobom wrażliwym na upięcia (próba zebrania wszystkich włosów gumką może wywoływać u niektórych ból i dyskomfort). Turban pozwala utrzymać włosy w ryzach bez potrzeby upinania pasm: choć, rzecz jasna, przed założeniem akcesorium można zebrać włosy w delikatny koczek czy „ananas”.

Turban z jedwabiu – booster objętości tuż przed wyjściem

Wiesz już, że turban utrzymuje wszystkie uniesione w górę włosy w jednej pozycji. Dzięki temu, akcesorium pomoże Ci utrzymać lub wydobyć pożądaną objętość w sytuacji, gdy przygotowujesz się do ważnego wyjścia. Wystarczy, że zbierzesz włosy mocno do góry i okryjesz je turbanem. W czasie, gdy Ty będziesz malować się i ubierać, pasma utrwalą się w nowej, nieco bardziej uniesionej pozycji. 

Różnicę może zrobić już nawet 20-30 minut spędzonych w turbanie: jeśli wiecznie narzekasz na przyklap tuż u nasady, akcesorium wspomoże Cię na chwilę przed wyjściem do pracy, szkoły, na spotkanie biznesowe lub randkę. Jeśli liczysz na długotrwały efekt, a Twoje włosy bardzo szybko powracają do pierwotnego stanu po stylizacji, warto utrwalić czymś fryzurę.

Jedwabny turban: akcesorium do zbierania włosów

Zdarzyło Ci się, że włosy dotknęły świeżo pomalowanych rzęs? A może bardziej znajomo brzmi podłużna szczelina, wydrążona w niezaschniętym jeszcze podkładzie przez pojedynczy włos?

Analogiczne sytuacje towarzyszą również pielęgnacji. Kępka z grzywki wchłonęła odrobinę maseczki glinkowej? To też słaby scenariusz: ech, jak tu teraz pozbyć się z włosów zaschniętej mazi…

W tym momencie wkroczyć do akcji mogą gumki i opaski. Niestety, tego typu akcesorium nie zapewnia ochrony w absolutnie każdej sytuacji. Tego typu akcesoria nie są w stanie zebrać np. krótkich włosków przy karku. Choć istnieją gumki i opaski, nie ratują one absolutnie wszystkich. Mogą nie poradzić sobie z zabezpieczeniem krótkich baby hairów. Wystarczy, że szyja pokryje się lepką warstwą kremu, by krótkie włosy, które na pozór spoczywały gdzieś z tyłu, nagle postanowiły przykleić się do przedniej strony. Ciężko też dokładnie umyć twarz i szyję, kiedy tak łatwo pochlapać niechcący włosy przy linii szyi lub karku – nawet jeśli są zebrane gumką, wciąż łatwo niechcący dotknąć je mokrą dłonią lub kosmetykiem.

Podobne problemy dotyczą właśnie Ciebie? Turbany pomogą Ci zabezpieczyć wszystkie włosy za jednym zamachem – i pozbawią Cię obawy o niechcące zepsucie efektów pielęgnacji (zarówno włosów, jak i twarzy) czy makijażu.

Czemu warto mieć turban do włosów? Pomoc w walce z elektryzowaniem

Elektryzowanie się włosów to nic innego jak zjawisko fizyczne. Dochodzi do niego w sytuacji, kiedy ładunek włosów zmienia się na tyle mocno, że poszczególne pasma zaczynają odpychać się od siebie nawzajem. Zapoczątkować może to np. zetknięcie się włosów z ubraniem bądź kapturem wykonanym z tworzywa sztucznego.

Chwila spędzona w jedwabnym turbanie może ograniczyć występowanie tego zjawiska. Po chwili ładunki we włosach wyrównają się na tyle, że ewentualny kontakt z niekorzystnie naładowaną tkaniną nie wywoła aż takiej tragedii. 

Turban pomoże ogarnąć też włosy, które uległy naelektryzowaniu. Wystarczy nałożyć go na moment lub pogładzić włosy tkaniną. Sama widzisz, jak wiele argumentów świadczy o tym, że warto mieć turban!

Turban do włosów jako… ratunek w razie bad hair day

Musisz nagle pokazać się światu, a jedyne, co jest w stanie uratować Twoje włosy, to ponowne ich umycie? Bez obaw – jeśli nie masz wystarczająco czasu, turban zakryje wszystko, co Twoim zdaniem nie powinno wyjść na światło dzienne. Nikt nie pomyśli nawet, że coś mogło pójść danego dnia nie po Twojej myśli. Jedwabny turban to w końcu modne akcesorium – twój rozmówca, jeśli już, pomyśli sobie, że lubisz wyglądać stylowo! 😉

Turban do włosów zamiast czepka do kąpieli

Twoje włosy puszą się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych? Pamiętaj, że przeskok wilgotności zagwarantuje Ci również… kąpiel! Sytuacja dotyczy w szczególności zamykanych kabin prysznicowych (również z wanną) – ze względu na szczelną przestrzeń, całość paruje w niezmiernie szybkim tempie. Włosy, które wyglądały świetnie jeszcze rano, mogą więc spuszyć się po wieczornym prysznicu: i to wcale nie przez to, że używane przedtem kosmetyki zawiodły.

Rozwiązaniem na pozór wydaje się zwykły plastikowy czepek. Nic bardziej mylnego! Tworzywa sztuczne, pod wpływem parującej wody nagrzewają się w mgnieniu oka. Zwiększona temperatura da o sobie znać również w dolnej warstwie tworzywa: tej, z którymi stykają się włosy i skóra. Warunki wilgotności zamkniętej przestrzeni od razu się zmienią.

Jedwab, oprócz tego, że zabezpiecza, umożliwia utrzymanie termoregulacji (w przeciwieństwie do np. plastikowego czepku, który nagrzewa się w mgnieniu oka). Włosów pod spodem nie będzie dotyczyć więc żadna kąpiel parowa. Temperatura wody (a więc: i pary wodnej) nie wpłynie w żadnym stopniu na temperaturę samego turbanu.

Pamiętaj! Jedwabny czepek zakładaj w sytuacjach, w których nie zbliżasz strumienia wody do okolic głowy. Choć czepek ochroni włosy przed puchem, nie ochroni ich przed wodą – jedwab bardzo szybko się przemoczy.

Jedwabny turban do włosów przyjaciel włosów kręconych

Turban wesprze kręconowłosych na kilka sposobów. Poznaj wszystkie z nich!

 • Jedwabnym turbanem odgnieść możesz tzw. „sucharki”, powstałe na skutek wyschnięcia utrwalonych stylizatorem pasm. Zetknięcie z gładkim materiałem nie zagrozi strukturze pasm (co uczynić mógłby nieregularny splot bawełny).
 • Turban pomoże Ci podnieść włosy u nasady – analogicznie, jak w poświęconemu temu punkcie.
 • Nie lubisz nosić „ananasa”? Zerknij, co powiedziałyśmy wcześniej na ten temat. Z dużym prawdopodobieństwem już wkrótce zadbasz o piękno swoich loków również w trakcie snu!
 • Musisz szybko zebrać włosy, ale nie lubisz lub nie potrafisz wykonywać skomplikowanych splotów czy upięć? Turban załatwi sprawę w chwilę, nie naruszając tym samym wykreowanego przy stylizacji skrętu. Po ściągnięciu jedwabnego turbanu, włosy będą wyglądać równie pięknie!

Turban do włosów po chemioterapii

Turbany do włosów to doskonała alternatywa dla peruk czy toczków. Wyglądają elegancko i schludnie zarówno w warunkach codziennych, jak i biznesowych – jedwab to w końcu kwintesencja luksusu. Ze względu na możliwość regulacji wstążkami, turban Milousio założyć można też luźniej na rozpuszczone włosy. Taka ozdoba spełnia funkcję zakrywania ubytków na czubku głowy.

Jedwab, z racji na bardzo delikatną i gładką strukturę, nie podrażnia też uwrażliwionej skóry głowy i nie powoduje swędzenia. Poradzi sobie również z ochroną osłabionych, dopiero co odrastających włosów.

Turbany do włosów – najlepsi przyjaciele zniszczonych włosów

Twoje włosy niszczą się, łamią i plączą od samej egzystencji? Turban wesprze Twoją walkę o metamorfozę fryzury. Jeśli skrupulatnej, regularnej pielęgnacji towarzyszyć zacznie ochrona, kondycja Twoich pasm szybko ulegnie widocznej poprawie. Wystarczy, że zaczniesz nosić turban w ciągu dnia – jeśli nie jesteś przekonana do trzymania dodatkowego akcesorium na głowie, możesz zacząć od półgodzinnych „sesji”. Już taki czas zapobiegnie uciekaniu nawilżenia z włosów (wpływa na nie nawet… przebywanie w okolicy rozgrzanego kaloryfera), elektryzowaniu czy kruszeniu. 

Nietypowe zastosowanie turbanu do włosów – wkładka pod czapkę

Splot czapek jest dość niedokładny i gruby. Pod mikroskopem zaobserwować możesz odstające fragmenty nici – cała struktura przypomina stóg siana. Niestety: im więcej nieregularnych elementów, tym większe staje się również tarcie o włosy. Jeśli chcesz zadbać o ich wygląd i kondycję, warto pomyśleć nad jedwabną wkładką pod czapkę. Bez problemu posłuży za nią turban!

Turban do włosów dla miłośników pieszych wycieczek

Lubisz górskie wycieczki? Z największym zamiłowaniem przemierzasz doliny, kotliny, wąwozy lub ścieżki przyrodnicze? Turban do włosów założony na głowę zapewni Ci termoregulację – podczas najgorętszych letnich dni poczujesz dzięki niemu przyjemny chłodek.

Pamiętaj: jedwabny turban blaknie na słońcu, w związku z czym po czasie może utracić walory estetyczne. Jeśli jednak ponad wygląd cenisz zastosowanie praktyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, byś już od zawsze zabierała ulubione akcesorium w trasę!

 

Poznaj naszą ofertę – czyli czemu warto mieć właśnie turbany Milousio?

Doskonale wiemy, że zachęciły Cię mniej lub bardziej typowe zastosowania jedwabnych turbanów. Czas powiedzieć Ci, dlaczego powinnaś wybrać właśnie turban do włosów Milousio!

Nasz mały, rodzinny sklep zadowoli Cię, bo…

 • akcesoria wykonujemy ze stuprocentowego jedwabiu morwowego;
 • turbany z jedwabiu szyjemy w Polsce w małej pracowni: jeśli lubisz wspierać niewielkie biznesy, jesteś we właściwym miejscu!;
 • turbany jedwabne Milousio mają w pełni autorską konstrukcję: nie znajdziesz drugiej takiej ozdoby;
 • w asortymencie dostępne są 3 najbardziej klasyczne barwy (kolor czarny, złoty i ciemnozielony pasuje praktycznie każdemu!);
 • turbany do włosów można regulować wstążkami;
 • akcesorium uszyte jest z jednego kawałka materiału: w środku znajdziesz minimalną liczbę przeszyć, dzięki czemu struktura ozdoby będzie całkowicie gładka dla włosów;
 • sklep wyposażyłyśmy w kategorię outlet – często dorwać można w niej turbany do włosów w bardzo atrakcyjnej cenie.

Masz jakieś pytania? Nie obawiaj się napisać do nas maila lub zagadać na Instagramie: z chęcią rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości, lub wspomożemy Cię w walce o piękne włosy!

Zobacz nasze produkty

OUTLET Jedwabna gumka – granatowa Mini-Mini

Original price was: 15,90 zł.Current price is: 11,90 zł.

Jedwabna gumka – budyniowa Malousia

Original price was: 28,90 zł.Current price is: 19,90 zł.

Budyniowa chustka z gumką

179,90 

Jedwabna gumka – fuksjowa Minilousia

Original price was: 22,90 zł.Current price is: 19,69 zł.

Dodaj komentarz