Prezent dla Włosomaniaczki – 7 ciekawych propozycji

Od miesięcy słuchasz opowieści o szamponach i odżywkach, ale wszystko miesza Ci się w głowie i wciąż nie masz pojęcia, o czym marzy Włosomaniaczka? Spokojnie: pomożemy Ci znaleźć ciekawy prezent dla Włosomaniaczki!

O czym marzy Włosomaniaczka, a czego lepiej jej nie kupować?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy interesuje się pielęgnacją włosów. Pokrótce przedstawimy Ci więc temat, tak, żeby wybór stał się łatwiejszy. Z odrobiną wiedzy samodzielnie ocenisz, czy proponowane przez nas prezenty są adekwatne. Doskonale wiemy w końcu, że zależy Ci na wiarygodności, a w Internecie czasem o nią trudno!

Przede wszystkim: Włosomaniaczki dążą do zdrowia włosów. Bliska Ci osoba nie musi przypominać wcale modelek z reklam. Ważne, żeby dbała o swoje włosy na tyle, by uczynić je jak najzdrowszymi.

Pamiętaj! Twoja dziewczyna czy przyjaciółka może rozjaśniać, prostować czy farbować włosy, jednocześnie o nie dbając. Tak skrajne „motywy” wcale sobie nie przeczą. Choć zabiegi chemiczne i wysoka temperatura niszczą włosy, odpowiednia pielęgnacja jest w stanie zahamować powstawanie części uszkodzeń i uczynić włosy zdrowszymi.

Włosomaniaczka, nawet jeśli świadomie „szkodzi” włosom pewnymi zabiegami, wciąż pragnie więc ograniczać inne czynniki niezdrowe. Bez pielęgnacji, jej włosy byłyby przecież w jeszcze gorszej kondycji – a po co się narażać, skoro można iść po „sypkie włosy”, „efekt tafli” i „blask” (przebywasz z Włosomaniaczką? Może brzmieć znajomo – szczególnie jeśli brakuje Ci miejsca w wannie lub pod prysznicem)!

Czego nie chce dostać Włosomaniaczka? Tych prezentów nie kupuj!

Jak widzisz: wszystko, czego pragnie Włosomaniaczka, opiera się na minimalizowaniu zniszczeń i poprawie kondycji pasm. Niestety, w tym momencie sprawa nieco się komplikuje: sam napis „do włosów” nie definiuje, że produkt działa korzystnie. Spokojnie – przeprowadzimy Cię pokrótce przez popularne prezenty, które szkodzą włosom!

Nietrafiony prezent dla Włosomaniaczki to:

 • Ręczniki frotte – ich struktura opiera się na wystających pętelkach. Można porównać je do zaciągniętych nitek, spośród których każda odstaje w inną stronę. Niestety: włosy pokryte są łuskami, które układają się w jednym kierunku. Zjawisko, które zachodzi w przypadku wycierania włosów ręcznikiem frotte, można porównać do głaskania kota pod włos. Kot wkurzony? Włosy też!
 • Niektóre gumki do włosów – choć gumki utkane są znacznie „staranniej” niż ręcznik frotte, pod mikroskopem zobaczyć można wciąż nierówności czy odstające kawałki nici. Jedwab to jedyny materiał, przy którym nie występuje podobne zjawisko. Jego nici pochodzą od owadów: nie mają odstającej struktury. Satynowy splot wykorzystywany przy tkaniu jedwabiu, jest też znacznie ciaśniejszy i staranniejszy – prawie że idealnie gładki. Jedwab, jako jedyny materiał nie „szoruje” więc po włosach… czego zdecydowanie nie można powiedzieć o bawełnie czy welurze. Jedwabne gumki nie zawierają też ostrych, metalowych elementów czy koralików: czyli wszystkiego, co może wplątać się we włosy i je wyrwać.
 • Akcesoria z surowców sztucznych – dzieciństwo nauczyło Cię zapewne, że zabawa wśród balonów kończy się fryzurą à la Einstein. Nie zagłębiając się w szczegóły – podobnych wrażeń dostarczają włosom polietylen, poliester czy PCW. Lepiej nie kupować szczotek, grzebieni, gumek czy opasek wykonanych z tych materiałów!
 • Kosmetyki  kupowane przez nieświadome osoby – każde włosy i skóra głowy mają zupełnie inne potrzeby. Jeśli nie wiesz, czym są porowatość, silikony lub równowaga PEH, najbezpieczniej powstrzymać się od kupowania kosmetyków. Znaczna część produktów (choć nie wszystkie) dopasowane są ściśle do indywidualnych potrzeb. Rozwiązaniem jest kupno kosmetyków uniwersalnych (tak – tych, które pasują do każdej porowatości i potrzeb). Przedstawimy Ci później ciekawą propozycję!

Prezenty dla Włosomaniaczki – 7 pomysłów na każdą kieszeń!

Wiesz już, czego nie kupować Włosomaniaczce – czas poznać znacznie lepsze alternatywy! Bez obaw. Jesteśmy tu po to, by ułatwić Ci zadanie i uzasadnić, czemu wybrane przez nas propozycje nie zaliczają się do grupy „bubli”. Wszystkie propozycje, które przedstawimy, stoją bowiem w totalnej opozycji do nietrafionych prezentów!

1. Co kupić na święta Włosomaniaczce? Organizację czasu!

Zapewne dobrze wiesz, że pielęgnacja włosów pochłania sporo czasu, pieniędzy i myśli. Proces ten można jednak rozplanować tak, by stał się znacznie mniej kłopotliwy – trochę tak, jak przy umiejętnym planowaniu domowego budżetu czy harmonogramu zajęć. Prezenty na święta dla Włosomaniaczki mogą opierać się więc na poprawie jakości jej życia (i pasji)!

„Ale o co chodzi?” Spokojnie, za chwilę wszystko zrozumiesz! Wyobraź sobie, że w kilka chwil poukładać można pojęcia związane z olejowaniem, myciem, proteinami, peelingowaniem, hennowaniem czy wcieraniem – i to w taki sposób, by od razu zaplanować z wyprzedzeniem wszystkie włosowe czynności. Dokładnie do tego sprowadza się nasza pierwsza propozycja: Dziennik Włosomaniaczki.

Prezent dla włosomaniaczki

O co chodzi? To proste:

 1. Dziennik Włosomaniaczki to zeszyt wypełniony kalendarzem oraz osobnymi kartami myć. Osoba wypełniająca strony może zaplanować z wyprzedzeniem całą pielęgnację, a po przeprowadzeniu konkretnych zabiegów: opisać swoje wnioski.
 2. Trudne pojęcia mącą w głowie nie tylko Tobie, ale również rzeczonej Włosomaniaczce? Żaden problem! Dziennik zawiera słowniczek oraz dodatkowe karty z naklejkami, symbolizującymi konkretne terminy.
 3. Niektóre z naklejek związane są z akceptacją samego siebie. Choć Dziennikowi daleko do narzędzia psychologicznego (służy przede wszystkim planowaniu!), pozwala przypominać o potrzebie komplementowania „własnego ja”. Czasem nawet decyzja o wklejeniu gdzieś nalepki z podpisem „jestem piękna!” potrafi dostarczyć odrobiny endorfin!
 4. Dziennik to świetny prezent dla Włosomaniaczki, która nie potrafi zracjonalizować własnych wydatków i ocenić, który produkt warto kupić ponownie, a który nie. Podobny problem wynika często z braku przelewania myśli na papier. Nazwy i ceny, które nie są nigdzie notowane, umykają uwadze – człowiekowi wydaje się więc, że wydaje znacznie mniej niż w rzeczywistości. W kalendarzu odnotować można planowane zakupy (wraz z kwotą) i oznaczyć daty ważności produktów, zapobiegając ich marnowaniu. Analiza poprzednich kart myć pozwala z kolei wyciągnąć wnioski dotyczące tego, które produkty sprawdzają się na tyle dobrze, że warto kupić ponownie wyłącznie JE (…a nie cały arsenał).

2. Niewielki prezent dla Włosomaniaczki – jedwabna gumka

Gumki z jedwabiu są tanie, eleganckie i korzystne dla włosów: nie powodują odgnieceń, zniszczeń i wykruszeń. Za sprawą swoich „parametrów” elektrostatycznych, zapobiegają też nieznośnemu elektryzowaniu się włosów. Nasz domowy magazyn zapełniają w dużej mierze właśnie gumeczki. Dajemy słowo, że znajdziesz coś ciekawego wśród różnorodnych form i wariantów kolorystycznych!

Prezent dla fanki pielęgnacji włosów

Kliknij, by zapoznać się z pełną ofertą!

3. Kreatywny prezent dla Włosomaniaczki – zdrowy sen, zdrowe włosy!

 „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” nabiera nowego znaczenia – sen istotny jest również dla włosów. Człowiek spędza przecież ⅓ swojego życia na poduszce: nie mówiąc już o tym, ile razy przewraca się z boku na bok (ach, te koszmary!). Kondycja włosów ulega wtedy zniszczeniu: poduszka, choć na pozór gładka, nie ma zbyt idealnej struktury. Dobre prezenty dla włosomaniaczek to więc wszelkie jedwabne poszewki – wystarczy przewlec przez nie ulubioną poduszkę. W Milousio możemy zaoferować Ci aż cztery warianty: duży, średni, ortopedyczny i „jaśkowy”!

Prezent dla włosomaniaczki na święta

Milousiowa poszewka (znajdziesz ją pod TYM linkiem!) spodoba się nie tylko śpiochom, ale również: osobom z racjonalnym podejściem do wydatków. Projektując produkt, obcięłyśmy nieco koszty… i wysłuchałyśmy propozycji Włosomaniaczek! Jedwabiem pokryłyśmy bowiem wyłącznie jedną stronę poszewki. Na korzystaniu z poduchy czerpać mają w końcu włosy – nie prześcieradło! 😉

4. Tani prezent dla Włosomaniaczki? Czas na poszukiwania!

Pomysły na prezent dla Włosomaniaczki nie współgrają z Twoim budżetem? Mamy rozwiązanie i na to! Pojedyncze włosowe produkty w niskiej cenie odnajdziesz na półce z produktami do samolotu. Są na tyle niewielkie, że bez problemu zaopatrzysz się w kilka sztuk. Nawet jeśli nie wszystkie z nich sprawdzą się Włosomaniaczce, całość zachowana będzie wciąż w idei zero waste – niewielki produkt pozwala zużyć się w jedno lub dwa mycie. Wśród malutkich kosmetyków z pewnością znajdzie się też jakaś perełka, zasługująca na kolejny zakup; już w pełnowymiarowej formie! 😉

Pamiętaj: nie liczy się rozmiar czy cena, lecz zaangażowanie i aktywne szukanie rozwiązań!

5. Uniwersalne kosmetyki – co kupić Włosomaniaczce, jeśli nie znasz jej porowatości i potrzeb?

Powiedziałyśmy wcześniej o tym, że trudno kupić komuś kosmetyk w ciemno. Włosy odznaczają się w końcu konkretnymi „parametrami”, do których nie każdy kosmetyk pasuje. Na szczęście, istnieje niewielka grupa produktów uniwersalnych: ich właściwości odpowiadają po prostu naturalnym potrzebom włosom i skóry.

Takim uniwersalnym kosmetykiem jest naturalna mgiełka. Trudno przyporządkować ją do konkretnej kategorii substancji, bo opiera się głównie na ekstraktach roślinnych. Nie można doprowadzić więc nią do przeemolientowania, przenawilżenia, przeproteinowania… czy innego egzotycznie brzmiącego „-prze”.

Nasi kandydaci to zakwaszające Ziołoocty z firmy Kosmetyki DLA, dostępne do kupienia m.in. w Planecie Dobrego Składu.

Uniwersalny prezent dla włosomaniaczki

Dlaczego można nazwać je uniwersalnymi?

 • Zarówno włosy, jak i skóra głowy lubią kwaśne pH – dotyczy to absolutnie KAŻDEJ osoby. Potrzeba zakwaszania jest szczególnie duża w przypadku posiadaczy zniszczonych włosów (w wyniku zniszczeń, ich naturalne pH ulega niekorzystnej zmianie) i posiadaczy twardej wody, z osadzającym się kamieniem (twarda woda ma zbyt wysokie pH w stosunku do skóry i włosów). Więcej o zjawisku przeczytasz tutaj!
 • Ziołoocty można spłukać, a można też spryskać nimi włosy „i koniec” – sprawdzą się więc u Włosomaniaczek o różnych preferencjach.
 • Produkty mają bardzo krótki i prosty skład – ryzyko przeciążenia włosów jest znikome.
 • Kosmetyk opiera się na składnikach, które nie podlegają podziałowi na porowatość – nie da się więc z nimi „nie trafić”.

6. Iście świąteczny prezent pod choinkę dla Włosomaniaczki

Obdarowywana Włosomaniaczka przestraja cały swój dom na wiele dni przed Świętami? 

Pełny ciepła nastrój udzielić może się jej również za sprawą akcesoriów! Przygotowałyśmy coś specjalnego specjalnie z myślą o Dziewczynach, które planują już maraton Kevina!

Nasze Trilousie (większa) i Trimalousie (mniejsza) to jedwabne gumeczki w świątecznych kolorach – zieleni, złocie i czerwieni. Wprawią w pozytywny klimat każdego miłośnika śniegu, bombek i pierniczków! Zdecydować możesz się również na gumkę z uroczymi uszkami reniferków – dla każdego coś dobrego!

7. Prezenty dla Włosomaniaczki, które NIC nie kosztują

Powiedzmy sobie szczerze: praktycznie każdy lubi być obdarowywany. Do prezentów materialnych warto jednak dołożyć gesty, które nie absolutnie kosztują nic, a potrafią zapewnić znacznie więcej niż drogi upominek.

 • Nie musisz interesować się włosami, by potrafić o nich dyskutować – wystarczy umieć PYTAĆ! Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, poproś o porównanie go do branży, którą znasz najlepiej. Włosomaniacza kreatywność nie zna granic! Zapytaj więc o to, czy zagadnienie związane z pielęgnacją porównać można do gier wideo, samochodów, jedzenia czy sprzedaży.
 • Pamiętaj, by nie bagatelizować problemów związanych z włosami i oferować wsparcie – to, że Ty potrafisz czuć się dobrze w absolutnie każdej fryzurze, nie oznacza, że druga osoba nie może poczuć się źle w „bad hair day”. Za każdym razem pytaj, jak możesz pomóc, zamiast zarzucać banałami pokroju: „nie przejmuj się, chodź”; „tyle hałasu o włosy?”; „nie chcesz pokazywać włosów, to załóż czapkę”.
 • Staraj się wspomagać bliską osobę w realizacji jej pasji – czasem wystarczy zaproponować rozmowę albo skoczyć do sklepu po dziwny produkt spożywczy, który z jakiegoś powodu ma sprawdzać się również na włosach.
 • Komplementuj i chwal – pamiętaj, że nie musisz używać sztucznych, nadmuchanych pochwał, by sprawdzić komuś przyjemność. Czasem wystarczy zwykłe: „ale fajnie ułożyły Ci się włosy!” lub: „nie no, toż to prawdziwy good hair day!”.
 • Pomagaj w organizacji kosmetyków – nie musisz wiedzieć wiele o kosmetykach. Ogarnięcie armagedonu w łazience wspomoże dużo innych umiejętności: od wiedzy z zakresu wystroju wnętrz, po maniakalne sporządzanie tabelek w Excelu. Włosomaniaczka skorzysta zapewne na Twoim świeżym, chłodnym spojrzeniu!
 • Wręcz kupon na masaż skóry głowy – i wykonaj go samodzielnie, bardzo delikatnie, dotykając skóry jedynie opuszkami.

Czy prezenty dla Włosomaniaczki są tylko dla Włosomaniaczek?

Dbanie o siebie zakorzenione jest w psychice każdego człowieka. Podczas gdy jeden człowiek zaabsorbowany jest bardziej pielęgnacją, makijażem czy modą, inny: woli budować masę mięśniową, relaksować się w wannie czy wyładowywać emocje w SPA (…lub na worku treningowym). Chcesz kupić przemyślany prezent dla dziewczyny na święta? To nic, że nie interesuje się stricte pielęgnacją włosów. Uniwersalny włosowy prezent uprzyjemni jej czynności, które, tak czy inaczej, regularnie wykonuje: wiązanie włosów, układanie fryzur czy sen.

Prezent dla Włosomaniaczki poprawi więc kondycję włosów każdego, nie zabierając tym samym ani zbyt wiele czasu, ani zbyt wiele „zasobów umysłowych”. Ktoś, kto i tak sięga kilka razy dziennie po gumkę do włosów, po prostu zadba o swoją kondycję włosów podświadomie, po prostu wykonując rutynowe czynności.

Co kupić dziewczynie na święta, jeśli nie jest stricte Włosomaniaczką?

Każda z dziewczyn: partnerka, siostra, przyjaciółka, córka, mama czy babcia, polubią szczególnie:

 • Jedwabne scrunchie – te nie sprawdzą się tylko u kobiet, które są obcięte bardzo krótko lub nie wiążą włosów.
 • Jedwabne poszewki – każdy w końcu śpi… a klasyczny wystrój sypialni przemawia zarówno do młodych miłośniczek trendu „aesthetic”, jak i Pań w eleganckim wieku.

Spośród wymienionych przez nas propozycji, osobom niezainteresowanym pielęgnacjom może nie przypaść do gustu jedynie planer. Osoba, która nie zna trudnych pojęć, nie wykorzysta najzwyczajniej potencjału produktu i nie zrozumie jego struktury.Z okazji nadchodzących Świąt życzymy Ci dużo ciepła i miłości! Mamy nadzieję, że nasz mini prezentownik pomoże Ci podjąć racjonalną decyzję. Bez względu na Twój ostateczny wybór, pamiętaj koniecznie e o wdrożeniu w życie kategorii „darmowej”! 🧡

Zobacz nasze produkty

Jedwabna gumka – Świąteczna Malousia Renifer

Original price was: 64,90 zł.Current price is: 32,45 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 32,45 

Poszewka jedwab i bawełna 40×40

Original price was: 149,90 zł.Current price is: 129,90 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 129,90 

Jedwabna gumka – czarna Minilousia

22,90 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 22,90 

OUTLET Jedwabna gumka – oliwkowa Minilousia

Original price was: 22,90 zł.Current price is: 18,90 zł.

Dodaj komentarz